Як правильно вибрати циркуляційні насоси для системи опалення? Національна енциклопедія будівництва ProfiDom.com.ua вважає, що це – далеко не приватне питання: саме від його правильного вирішення залежать довговічність обладнання та робота системи опалення в цілому. Зрештою це визначає рівень комфорту в будинку, а також його придатність для цілорічного проживання.
«Розумні насоси» на варті комфорту
Циркуляцію теплоносія в контурах теплої підлоги та радіаторного опалення, в нашому випадку забезпечують інтелектуальні насоси Grundfos Alpha3 25-60 (витрата - 1,9-3,2 м3/год, натиск - 3,2-6 м). Ще один насос тієї ж серії, Alpha3 25-40 (витрата – 1,5-2,6 м3/година, напір – 2-4 м), встановлений у котловому контурі.
Прим. ред. - Це не реклама насосів, а реальний випадок, який ми взяли для нашої публікації
Головною особливістю цієї лінійки обладнання є наявність частотного перетворювача та фірмової функції AUTOADAPT. При її включенні електроніка насоса безперервно аналізує характеристики витрати і напору в системі і автоматично знаходить оптимальну на даний момент робочу точку. Для переходу до неї Alpha3 відповідним чином регулює свою продуктивність.
Роботу системи гарячого водопостачання на об'єкті забезпечують два циркуляційні насоси. Перший – Grundfos Alpha1 L 25–60 – відповідає за циркуляцію теплоносія у первинному контурі бойлера. Другий – Grundfos Comfort 15–14 BT PM – забезпечує подачу підігрітої води до точок водорозбору.
Alpha1 L має три режими роботи: з фіксованою частотою обертання, а також режими пропорційного та постійного тиску. Зазвичай перший якраз і використовується, коли насос встановлений на завантаження бойлера. В цьому випадку він працює як нерегульований і забезпечує постійну швидкість циркуляції теплоносія. Завдяки двигуну на постійних магнітах Alpha 1 L споживає майже вдвічі менше електроенергії, ніж аналогічний насос з асинхронним двигуном.